Witajcie w Orliku


Idź do treści

2013-2014

archiwum

21.09.2013 Sprzątanie Świata

W tym dniu mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych ruszyliśmy dzielnie na Sprzątanie Świata. Tym razem poszliśmy śladami turystów odwiedzających Góry Stołowe i ... wróciliśmy z pełnymi worami śmieci...Dzieci sprzątały z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem nie zważając na mgłę i błoto :).

14.10.2013 Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu dzieci przygotowały uroczystą akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Humorystyczny program pozwolił na odrobinę relaksu i odpoczynku Drogim Nauczycielom. Wszystkim życzymy samych sukcesów w pracy i grzecznych dzieci :).

11.11.2013 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 11.11.2013 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony upamiętnieniu Święta Niepodległości 11 Listopada. Młodzież z grupy IV przygotowała program artystyczny w którym przybliżyła wszystkim najważniejsze informacje na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu wspólnie śpiewaliśmy najbardziej znane patriotyczne pieśni. Mieliśmy także okazję obejrzeć krótką prezentację mulimedialną ukazującą dawne wydarzenia oraz ważne postaci tworzące naszą historię.

23.11.2013 Andrzejki

Jak co roku pod koniec turnusu listopadowego urządzamy wieczór wróżb i magii. Tym razem grupa Pani Ady Proc zamieniła się we wróżki i udzielała profesjonalnych przepowiedni na przyszłość :). Dodatkową miłą niespodzianką były pieczone przez nich ciasteczka z wróżbami. Było tajemniczo i bardzo wesoło.


06.12.2013r. Odwiedziny Świętego Mikołaja

Już od rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały najbardziej oczekiwanego na świecie Gościa. Dzień wcześniej przygotowały okolicznościowe laurki oraz przygotowały krótki program artystyczny składający się z wesołej piosenki i wierszyków. Gdy zapadł zmierzch i wszyscy stracili już nadzieję usłyszeliśmy w końcu dźwięk dzwonków. Przywitaliśmy Gościa gromkim śpiewem wprowadzjąc miły świąteczny nastrój. Święty Mikołaj z każdym dzieckiem chwilkę porozmawiał i ku uldze niektórych wszyscy dostali prezenty. Następne spotkanie za rok...

18.12.2013 Wieczór świąteczny

Aby wprowadzić wszystkich w uroczysty świąteczny nastrój dzieci pod przewodnictwem Pani Marleny Kaczmarek i Pani Iwony Kurowskiej-Gaik przygotowały jasełka oraz opowiedziały nam skąd się wzięły zwyczaje świąteczne. Było uroczyście i świątecznie :).


"Góra grosza"

W dniach 25 listopada-6 grudnia 2013r. nasza szkoła brała udział w Akcji "Góra Grosza", której organizatorem było Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną ( np. w domach dziecka , rodzinach zastępczych itp.). W związku z tym w naszej placówce zorganizowana została zbiórka pieniędzy ( od 1 gr do 5 zł), które zostały przekazane dla TND. Dzięki tej akcji uczniowie mogli sobie uświadomić, że oddając chociaż jeden grosz mogą pomagać dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dla naszej szkoły była to druga edycja tej akcji.

"Ratujemy i uczymy ratować"

Nasza szkoła bierze również udział w akcji "Ratujemy i uczymy ratować", dlatego przyjeżdżające do nas dzieci zostają przeszkolone z podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy, ratowania życia. Najmłodsi uczniowie otrzymają także certyfikat ukończenia podstawowego kursu pierwszej pomocy.

15.01.2014 Spotkanie z podróżnikiem Panem Wojtkiem Helińskim

Tematem spotkania była podróż Pana Wojtka i Dominiki do Indii i Nepalu. Uczestniczył tam w miejscowym weselu przez co my ogladając bardzo ciekawe zdjęcia mogliśmy poznać zwyczaje weselne w tamtym kręgu kulturowym. Wszystkim długo pozostaną w pamięci piekne krajobrazy i ...małpka Kiki :).

18.01.2014 - "Świat bez głodu"


W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się do kampanii edukacyjnej ,,Świat bez głodu" organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Celem kampanii jest rozszerzanie wiedzy na temat problemu głodu na świecie jak również wspieranie finansowe. W ramach tej akcji w szkole została wykonana gazetka ścienna o charakterze informacyjnym, a w dniu 18 stycznia przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne dla uczniów, które miały na celu zapoznanie z problemem głodu w Afryce, dostępem do żywności. Przedstawiony został także pokaz mulimedialny ,, Głód w Afryce ". Po zakończonych zajęciach zorganizowano loterię fantową. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w jej udział. Bardzo szybko zostały sprzedane wszyskie losy. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane PAH na rzecz głodujących dzieci.W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim, którzy przekazali fanty na rzecz głodnych i niedożywionych dzieci oraz tym, którzy wsparli finansowo kampanię-kupując losy.

17.01.2014r. Bal karnawałowy

Przygotowania do balu trwały kilka dni, a inwencja twórcza i energia dzieci była nieposkromniona, niepohamowana i nie miała końca :). Efekty jednak były warte oczekiwania (jako ciekawostkę podajemy informację, że strój Królweny Śniezki był szyty przez Angelikę ręcznie 3 godziny-była cudna). Uczestnicy balu przebrali się bardzo ciekawie, jury które oceniało stroje miało twardy orzech do zgryzienia. Tym razem nasz bal zaszczycili swoją obecnością Królewna Śnieżka ze swoimi krasoludkami, Piraci z Karaibów pod dowództwem Jacka Sparrow'a z damami, krwiste Krwinki i tajemnicza Alicja z Krainy Czarów z przyjaciółmi...

Akcja - "Nakrętki dla Hospicjum"

Nasza szkoła na początku każdego roku szkolnego przystępuje do kolejnej edycji akcji "Nakrętki dla Hospicjum" surowce plastikowe. Na koniec roku zakrętki są przekazywane hospicjum we Wrocławiu-jest to jedyne w województwie hospicjum dla dzieci. Zgromadzone pieniądze Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przeznaczy na remont budynku, w którym powstanie jedyna na Dolnym Śląsku specjalistyczna przychodnia dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych.
Akcja "Nakrętki dla Hospicjum" uczy od najmłodszych lat jak drobne, nic nie znaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek. Pokazuje, że pomoc to nie tylko pieniądze, ale czas, uważność, systematyczność. Mali i duzi uczą się empatii oraz oswajają się z trudnymi tematami. A dodatkowo dbają o nasze środowisko.

Walentynki

W dniu 14.02.2014r. w "Orliku"obchodziliśmy uroczyście Święto Zakochanych. Grupa młodzieży przygotowała humorystyczne przedstawienie pt: "Kopciuch-historia prawdziwa" a później odbył się festiwal piosenki zakochanej w którym wzięły udział wszystkie chętne osoby. Poziom wokalny uczestników zadziwił licznie zgromadzoną publiczność...Wieczór zakończył się rozdaniem kartek walentynkowych i dyskoteką.

16.02.2014r. Bal karnawałowy

Bal poprzedzony był kilkudniowymi przygotowaniami, w czasie których dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Rezultaty ich pracy były imponujące, za ciekawymi pomysłami na przebrania szły równie interesujące scenariusze prezentacji drużyn. Wyłonienie zwycięzców nie należało do łatwych zadań. Wśród odwiedzających nas tego dnia postaci byli: Królewna Śnieżka z krasnoludkami, przedstawiciele różnych subkultur, cztery pory roku i niezwyciężony Asterix i Obelix.

20.02.2014r. "Świat bez głodu" - druga edycja

W tym dniu odbył się kiermasz słodkości. Złożyły się na niego wypieki przygotowane przez pracowników szkoły i szpitala (za co wszystkim dziękujemy). Calkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która zbiera fundusze na rzecz głodujących dzieci w Afryce.

Powitanie wiosny

21 marca 2014 roku świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie wykonali wiosenne plakaty i przygotowali marzanny. Uroczystość rozpoczęły rozbrzmiewające przez szkolny radiowęzeł wiosenne piosenki. Uczniowie przygotowując się do pochodu, malowali na swoich buziach wiosenne motywy. Młodsze dzieci niosły marzanny i kolorowe kwiaty z bibuły oraz transparenty. Pochodowi towarzyszyły okrzyki : "Precz Zimo!", " Witaj Wiosno!". Pani Wiosna prowadziła pochód do miejsca, w którym zostały spalone marzanny. Przy ognisku uczniowie recytowali wiosenne wiersze a następnie wręczyli kolorowe kwiaty pani Wiośnie i przywitali ją radosną piosenką.

Akcja charytatywna - "Pomóż i Ty"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "Szkoło Pomóż i Ty", organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepelnosprawnych "POMÓŻ I TY". Środki finansowe, które udało nam się uzyskać ze sprzedaży "cegiełek - pomocy naukowych", zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych protez palców dla 22 - letniej podopiecznej fundacji. W podziękowaniu za okazaną pomoc nasza szkoła otrzymała tytuł "Mecenasa Fundacji Pomóż i Ty".


Powrót do treści | Wróć do menu głównego