Witajcie w Orliku


Idź do treści

2014-2015

archiwum

20.09.2014 Akcja "Sprzątanie świata"

Tegoroczne hasło akcji brzmiało „Turysto! Szanuj środowisko!”. Z tego powodu wyruszyliśmy na pobliskie szlaki turystyczne. Nie zważając na niepogodę ochoczo wzięliśmy się za sprzątanie śmieci pozostawionych przez tysiące turystów odwiedzających Park Narodowy Gór Stołowych. Tak jak to było w zeszłym roku wróciliśmy z worami wypełnionymi śmieciami....zmęczeni ale w pełni ustatysfakcjonowani...:)14.10.2014r. Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu dzieci pod kierunkiem p. Izy, Tatiany i Kasi przygotowały program artystyczny. Oprócz podziękowań i życzeń nauczyciele mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności kulinarne w orlikowej edycji programu "MasterChef". Pod okiem szanowego jury musieli przygotować potrawy związane tematycznie z Orlikiem. Wszyscy uczestnicy programu i ich potrawy zostały docenione i spałaszowane z wielkim apetytem przez głodną publiczność.

18.10. 2014r. "Święto Pieczonego Ziemniaka".

W tym dniu w ramach "Turnieju Drużyn" odbył się konkurs zręcznościowo - wiedzowy z ziemniakiem w roli głównej. Uczestnicy konkursu dowiedzieli się skąd pochodzi ziemniak i komu zawdzięczamy sprowadzenie go do Polski oraz wiele innych ciekawostek z nim związanych. Ponadto: obierali ziemniaki, rzeźbili w ziemniaku, biegali z ziemniakiem, rzucali ziemniakiem, piekli ziemniaki itp.

Plac zabaw - listopad 2014r.

W ramach programu rządowego "Radosna szkoła" utworzono plac zabaw. W połączeniu z już istniejącym daje on naszym kuracjuszom dużo radości...

11 listopad - uroczysta akademia z okazji Odyskania Niepodłegłości

Jak co roku nasza szkoła świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji młodzież przygotowała program artystyczny złożony z wierszy i pieśni patriotycznych. Zgromadzona publiczność aktywnie włączyła się do wspólnego śpiewu. Było patriotycznie, uroczyście i nastrojowo...

Andrzejki - 29.11.2014r.

Zgodnie z tradycją w przeddzień andrzejek zebraliśmy się wszyscy w pawilonie aby uczestniczyć w wieczorze wróżb i magii. Młodzież, która wcieliła się we wróżki i czarodziejów przepowiadała wszystkim chętnym przyszłość z kart, kamieni, magicznych serc, szpilek oraz butów. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, a także losował tajemnicze ciasteczko z andrzejkową wróżbą. Wieczór wróżb kończyło tradycyjne lanie wosku oraz dyskoteka.

Goście z Ukrainy - listopad 2014r.

Turnus listopadowy był wyjatkowy, gdyż gościliśmy pięcioro dzieci z Ukrainy: Timofija, Daniła, Kiriła, Mikitę i Nataszę z mamą Iriną. Ich pobyt był okazją do integracji i nauki języka ukraińskiego. Z pewnością przyjaźnie zawarte na turnusie będą kontynuowane za pomocą portali społecznościowych :)

Akcje charytatywne

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcjach charytatywnych: "Góra grosza", "Pomóż i ty". Poprzez udział w nich chcemy dzieciom uświadamiać jak ważne jest niesienie pomocy innym.

Święta już blisko - grudzień 2014r.

Jak co roku już od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Od pierwszych dni turnusu uczyliśmy się piosenki na powitanie Świętego Mikołaja i robiliśmy okolicznościowe laurki z życzeniami. No i nie zawiedliśmy się; w tym roku także przybył do nas z workiem pełnym prezentów Święty Mikołaj....wiadomo w "Orliku" są zawsze grzeczne dzieci :).
Żeby wprowadzić wszystkich w miły świąteczny nastrój gr. 4 upiekła i udekorowała dla wszystkich kolorowym lukrem świąteczne pierniczki. Musiały być bardzo smaczne, skoro szybko zniknęły ze stołów.
Końcowym akcentem przygotowań do świąt było przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez p. Kasię i p. Reginę. Zostały do niego zaangażowane wszystkie chętne dzieci, które mimo tremy wypadły w swoich rolach znakomicie.

08.02.2015r. - Bal karnawałowy

Tradycją orlikową są organizowane corocznie bale karnawałowe. Tak też musiało być i teraz. Dzieci przystąpiły do przygotowań w werwą i ochotą. Prace trwały kilka dni, lecz efekt końcowy był jak zwykle zaskakujący i oszałamiający. Tym razem odwiedziła nas: straszna Rodzina Adamsów, nie mniej groźna i okrutna Cruella de Mon i 101 dalmatyńczyków (może trochę mniej). Na szczęście dla przeciwwagi dotarł też Garfield z Przyjaciółmi i sympatyczne Smurfy wraz z Gargamelem. Po trudach konkursowych związanych z przebraniami przystąpiliśmy do zabaw tanecznych w których wszyscy uczestnicy byli nagradzani słodkościami.

14.02.2015r. - Walentynki

Święto Zakochanych...Obchodzone hucznie na całym świecie, to i w "Orliku" także. Świętowanie zaczęło się już od samego rana. Wszyscy wszystkim składali życzenia i wpadali sobie w ramiona. W tej atmosferze wzajemnej sympatii i miłości przystapiliśmy do "Randki w ciemno", którą wspaniale poprowadziły dwie fantastyczne dziewczyny: Angelika i Krysia. Kandydaci wybierali tą jedną jedyną, a kandydatki tego jedynego. Zadawane pytania przez wybierających oraz odpowiedzi uczestników zza kurtyny rozśmieszały do łez publiczność. Po tej części humorystycznej odbył się koncert walentynkowy, którego wykonawcy wprowadzili nas w romantyczny nastrój. Publiczność zgromadzona w sali bawiła sie fantastycznie...

24.02.2015r. - kiermasz świąteczny

Mimo, że u nas jeszcze śnieg za oknem my już myślami jesteśmy blisko wiosny i świąt wielkanocnych. Dlatego zorganizowalismy kiermasz z ozdobami świątecznymi: jajkami wykonanymi różnymi technikami plastycznymi, świeczkami wylewanymi w naszej pracowni plastycznej oraz różnymi słodkościami. Wszystkie oferowane na sprzedaż ozdoby cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci..ale przede wszystkim słodkie wypieki :).


Powrót do treści | Wróć do menu głównego