Witajcie w Orliku


Idź do treści

autokarowe

wycieczki

Kudowa Zdrój położona jest na Ziemi Kłodzkiej-kawałku Polski o wspaniałej przyrodzie, pięknych krajobrazach i długiej, mocno powikłanej historii. Podczas wycieczek staramy się zapoznać naszych podopiecznych z tym wyjątkowym fragmentem naszego kraju.

Wycieczka do centrum Kudowy-czyli ok. 8km od Orlika. W planach: Park Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych, Muzeum Zabawek, zakupy w "metropolii" oraz oczywiście: ciacha, lody, pizza, zapiekanki, hamburgery i wszystko, na co lekarz pozwolił!

Wycieczka do Wambierzyc i Polanicy-rozpoczynamy od przejazdu Drogą Stu Zakrętów, co może nie jest najrozsądniejsze tuż po śniadaniu, ale piękne widoki rekompensują drażliwość żołądków. W Wambierzycach oglądamy ruchomą szopkę, bazylikę i skansen u sołtysa z mini-zoo. Jedziemy do Polanicy, kurortu co się zowie! Tu-Park Zdrojowy z kolorową fontanną, Pijalnia, zakupy oraz, oczywiście: ciacha, lody, i.t.d.

Wycieczka do Kłodzka-centrum regionu, miasta o ponad 1000-letniej historii, pełnego atrakcyjnych zabytków. Zwiedzamy: twierdzę ze świetnie zachowanymi kanałami minerskimi (co to, panie, jest!?), podziemną Trasę Tysiąclecia (co to, panie...!?), most "jajeczny" (co to...!?), kościół farny z "Madonną z czyżykiem" (co..!?). Można by o wiele więcej, ale czasu mało. Bo przecież jeszcze zakupy i, oczywiście: ciacha, lody, i.t.d.

Wycieczka do Dusznik Zdroju-aby nauczyć się "czerpać papier". W Dusznikach znajduje się Muzeum Papiernictwa, gdzie nie tylko papier pokazują, ale i pergamin i papirus. Ponadto można wziąć udział w lekcji produkowania papieru czerpanego. Podczas tego, z lekka zalatującego alchemią, procesu można zrozumieć, dlaczego dawniej papier był bardzo, bardzo drogi. Nikomu nie przyszłoby do głowy, aby używać go w tak trywialny sposób jak dziś...Poza tym: pijalnia, park zdrojowy z kolorową fontanna, zakupy i oczywiście: ciacha, lody, i.t.d.

Te wycieczki organizujemy najczęściej. W miarę możliwości finansowych odwiedzamy także:
- kopalnię złota w Złotym Stoku, bo może coś znajdziemy
- wioskę indiańską w Srebrnej Górze, bo można postrzelać z łuków i nie tylko
- Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, bo lubimy zwierzęta
- Kopalnię Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie, bo lubimy ciemności :)
- Międzygórze z wodospadem Wilczki i ogrodem bajek, bo lubimy bajki...


A jak sponsorzy zaszaleją, to wybieramy się do Czech. Zwiedzamy:

  • Skalne Miasto w Adrspachu
  • Zoosafari w Dvur KralovePowrót do treści | Wróć do menu głównego